Gorzów - Landsberg
Historia
Władcy
Ludzie
Widokówki - Pocztówki
Zdjęcia
Mapy
Publikacje
Forum
Autor
Linki
Gorzów Wlkp.

18 II 2009 r.

Nowe materiały na stronie w dziale "Zdjęcia" :

- galeria przedstawiająca skany "Ziemii Gorzowskiej", numer 8, z 1945 roku. Warto zwrócić tam szczególną uwagę na wykaz zmian w nazwach ulic - z niemieckich na polskie;

- galeria zawierająca oficjalne grafiki promocyjne 750-lecia miasta. Materiały nadesłał Wojciech Wyszogrodzki. Dziękuję!

10 II 2009 r.

Pierwsza aktualizacja od bardzo długiego czasu! Przepraszam za długą zwłokę, ale w związku z licznymi zajęciami i planowanym sporym wzbogaceniem strony troszkę to zajęło.

Oto co nowego na stronie - jest tego sporo!
- w dziale "Historia" pojawiło się drugie, wielkie opracowanie historii naszego miasta, powstałe na podstawie publikacji "Gorzów Wlkp. Przeszłość i teraźniejszość". Jest to dobra alternatywa dla posiadającej błędy książki "Dzieje Gorzowa";
- dział "Zdjęcia" wzbogacił się o galerię przedstawiającą ulotkę "referendalną" prezydenta Jędrzejczaka z 2003 roku - kawał ciekawej historii!
- pojawił się nowy dział na stronie, krótko zatytułowany "Władcy" - znajdziecie tam poczet wszystkich znanych rządzących naszym miastem od czasu lokacji;
- w dziale "Autor" wklejony został nowy artykuł z "Głosu Gorzowa" traktujący o niniejszej stronie;
- tymczasowo zawieszone zostało "Forum" - trafia ponownie na deskę kreślarską, do poprawy i usprawnienia.

Sporo tego... A będzie więcej. Spodziewajcie się następnych aktualizacji już niedługo!

1 VIII 2008 r.

Długi czas na stronie się nic nie działo. Niestety jako samotny redaktor muszę mieć więcej czasu, żeby regularnie zajmować się witryną, szczególnie, że planuję kilka sporych aktualizacji. Na razie, żeby nie milczeć więcej, oddaję do użytku nową sferę witryny - forum dyskusyjne! Wielu czytelników prosiło o udostępnienie takiej formy komunikacji i wymiany zdań o naszym mieście. Z radością wychodzę na przeciw tym propozycjom!

Zapraszam więc na Gorzowskie Forum Historyczne!

7 IV 2008 r.

Dziś mała-duża aktualizacja. W dziale "Zdjęcia" pojawiła się nowa, arcyciekawa galeria. Jest to krótki komiks pt. "Ul. Chodkiewicza" poświęcony życiu legendarnego gorzowskiego żużlowca Edwarda Jancarza.Autorami komiksu są Paweł Piechnik (rys.) oraz Tomasz Kontny (scen.).Wszystkich gorąco zapraszam do przeczytania tego świetnego, profesjonalnie wykonanego komiksu. Natomiast autorom bardzo dziękuje za udostępnienie go naszej witrynie! Zapraszam też na stronę internetową Pawła Piechnika - www.pawelpiechnik.pl - można tam znaleźć jego inne dzieła, a także namiary na kontakt z nim, jeżeli ktoś byłby zainteresowany "wynajęciem" jego umiejętności rysowniczych.

26 III 2008 r.

Aktualizacja dwóch działów - w galerii "Słynne panoramy" pojawił się jeden nowy obraz.

Ponadto dział "Mapy" wzbogacił się o trzy prace.

Zapraszam do oglądania!

3 III 2008 r.

Długi czas minął od ostatniej aktualizacji. Zdecydowanie zbyt długi! Spowodowane było to z jednej strony brakiem wolnego czasu z mojej strony, a z drugiej techniczną przeprowadzką witryny na nowy serwer.

Od dziś bowiem strona, dzięki datkowi Pałacyku Łąkomin, pracuje na profesjonalnym serwerze i funkcjonuje w oparciu o domenę www.gorzow-landsberg.pl !

Jednak aby wprowadzić wraz z aktualizacją nową zawartość na stronę, w dziale "Autor" pojawiły się nowe materiały - publikacje prasowe poświęcone witrynie oraz mały kącik podziękowań. Zapraszam do oglądania!

7 II 2008 r.

Kolejna aktualizacja - nowa, bardzo ciekawa galeria w dziale "Zdjęcia" - Bilety okolicznościowe MZK z roku 2007 z okazji 750-lecia miasta. Grafiki w b. dobrej jakości uzyskane dzięki uprzejmości Miejskiego Zakładu Komunikacji , nadesłane przez panią rzecznik Joannę Mikołajko.

Dziękuję serdecznie MZK za współpracę i zapraszam do oglądania nowej galerii!

24 I 2008 r.

Wielka aktualizacja! Dzięki uprzejmości dr. Kurta Mazura, na stronie zostaje umieszczone 251 zdjęć z jego prywatnej kolekcji, przedstawiające Gorzów w okresie 1946-1962! Fotografie są naprawdę fantastyczne i wielu Internautom mogą być znane z innych źródeł. Jednak tylko u nas tak pełna kolekcja, która może się w przyszłości jeszcze powiększyć.

Zapraszam więc do galerii zdjęć, a panu Kurtowi Mazurowi przesyłam serdeczne podziękowania!

17 I 2008 r.

Kolejna aktualizacja witryny. Jedna z wielu w najbliższym czasie mam nadzieję.

a) Nowa galeria w dziale "Zdjęcia" - zapraszam!
b) Reorganizacja mała działu "Linki" i dodanie kilku dodatkowych, b. ważnych stron.
c) Powstała nowa podstrona z archiwum nowości na stronie. Wejść do niej można poprzez link znajdujący się (sporo) poniżej.

10 I 2008 r.

Wielki dzień dla witryny! Napisała o nas sama "Gazeta Lubuska". Co tu dużo mówić, sami zobaczcie (klik!) artykuł, napisany przez Tomasza Ruska, któremu za to bardzo dziękuję.

W najbliższym czasie strona zostanie mocno zaktualizowana: nowe zdjęcia, nowe widokówki, nowe mapy...

Dziękuję wszystkim za zainteresowanie stroną! Zapraszam do częstego odwiedzania!

5 I 2008 r.

W związku z głosami, które ostatnio otrzymałem, dokonałem drobnych korekt wstępniaków działów "Historia" i "Publikacje", aby uniknąć nieporozumień i niepotrzebnych komplikacji. Zapraszam do zapoznania się z owymi komentarzami.

4 I 2008 r.

Witam w nowym - 2008 - roku! Ze smutkiem należy stwierdzić, że za nami już piękny rok 2007 i obchody 750-lecia. Pora szykować się do 751-lecia? :-)

Mała aktualizacja:
a) Reorganizacja działu "Publikacje" - od najnowszej do najstarszej.
b) Pierwsze opiso-recenzje wydawnictw! Na razie dwie, szukajcie specjalnego guziczka na spisie publikacji!
c) No i oczywiście kilka nowych pozycji do listy także dodano.

22 XII 2007 r.

Mała świąteczna aktualizacja witryny! Na początku chciałem życzyć wszystkim odwiedzającym pogodnych i szczęśliwych świąt, oraz szczęśliwego Nowego Roku!

Co takiego pojawiło się na witrynie:
a) Nowy dział - "Publikacje" - poświęcony wszelkim wydawnictwom o Gorzowie/Landsbergu. Na razie to sucha lista pozycji, która mam nadzieję, będzie rozwijana w przyszłości o recenzje, względnie opisy. Jeżeli ktoś chciałby napisać własną recenzję danej pozycji - proszę się nie krępować i wysyłać ją na mojego maila!
b) W dziale "Zdjęcia" pojawiła się nowy dział - "Słynne Panoramy" z trzema reprodukcjami sztychów M. Meriana i D. Petzolda.
c) Chciałbym podziękować wszystkim, którzy wsparli mnie w budowaniu tej witryny, w szczególności znanej z Miejskiego Forum Dyskusyjnego gorzowiance72 - dzięki wielkie!

12 XII 2007 r.

Mały dodatek - w dziale "Linki" znalazł się odnośnik do serwisu Gazeta.pl - Gorzów Wlkp.

Dzięki dla redclouda z forum wyżej wymienionego portalu za sugestię!

9 XII 2007 r.

Teraz strona naprawdę rusza. Kawał czasu zajęły przygotowania tego materiału, który został udostępniony.

A ile jeszcze tego chcę wrzucić? Olaboga!

Następna aktualizacja: nowy dział - "Publikacje" (o Gorzowie).

luty 2007 r.

Strona rusza!
Hurra!

No dobra, przesadzam, ruszają pracę nad stroną :-) Zobaczymy kiedy uda się ją skończyć...

 

 
 

Copyright © 2007-2009. All rights reserved.